قوانین

قوانین و مقررات

از کلیه کاربرانی که قصد عضویت و استفاده از پولخند را دارند، خواهشمندیم قوانین و مقررات ذیل را با دقت مطالعه نمایند. در صورتی که هرگونه تغییری در قوانین در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود. استفاده کاربرها از پولخند به منزله پذیرش هرگونه تغییر می باشد.

 

  1. موارد کلی

1.1.  تمامی فعالیت ها در پولخند تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است و همه کاربران موظف به رعایت آن در فعالیت‌های خود هستند.

1.2.  پولخند یک سامانه کاربر محور است و مسئولیت محتوای منتشر شده در آن بر عهده ناشر آن است.

1.3.  موضوع فعالیت اصلی پولخند، خنده و سرگرمی است و محتواهای ارسالی می بایست ارتباطی به طنز و خنده  و سرگرمی داشته باشند. محتواهای نامربوط به موضوع فعالیت پولخند، حذف می شوند. 

1.4.  محتواهایی که در قالب طنز، موجب تعالی کاربران و تحکیم بنیان خانواده و افزایش دانش و بیش اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی و مذهبی افراد باشند، در حد توان مورد حمایت پولخند قرار خواهد گرفت و عکس آن خلاف قوانین پولخند است.

1.5.  استفاده از لوگو پولخند یا عناوین مربوط به پولخند(مانند پشتیبانی پولخند و…) و همچنین استفاده از نام و تصاویر افراد معروف حقیقی و حقوقی و برندهای رسمی ممنوع است. در صورت مشاهده و گزارش، حساب مسدود خواهد شد.

1.6.  درخواست نام کاربری و رمز عبور سایر کاربران و نقض حریم خصوصی آنان و فریب و تهدید یا اقدام به هک و سایر اعمال مجرمانه از جمله ایجاد اختلال در روند فعالیت پولخند و کاربران آن ممنوع و تخلف است.

1.7.  انتشار اطلاعات شخصی افراد و تصاویر و فیلم ها بدون رضایت اشخاص تخلف است.

 

  1. قوانین مربوط به محتوا

2.1. انتشار تمامی محتواها در پولخند مستلزم رعایت قوانین پولخند و قانون جرایم رایانه‌ای(فهرست مصاديق محتوای مجرمانه) می‌باشد. لذا انتشار موارد زیر از جمله مصادیق تخلف در نشر محتوا می‌باشد که حسب نوع و گستره تخلف، منجر به اعمال محرومیت یا محدودیت یا جریمه برای کاربر خواهد شد:

2.1.1.   انتشار محتوایی که کاربر مالک آن نیست. در صورت کسب درآمد از این محتوا، مبالغ بدست آمده به صاحب محتوا منتقل و کاربر جریمه خواهد شد. (رعایت قانون کپی رایت در پولخند رعایت می شود)

2.1.2.  انتشار محتوا با پوشش نامناسب و حاوی الفاظ و عبارات ناپسند و موضوعاتی که خارج از عرف جامعه ایرانی-اسلامی است از جمله رقص، لطیفه و خاطرات غیراخلاقی

2.1.3.  هرگونه تبلیغ مستقیم و غیر مستقیم

2.1.4.  ترویج اباحه‌گری و پوچ‌انگاری و تشویق به خودکشی، خشونت، خودآزاری یا دیگرآزاری

2.1.5.  توهین به مقدسات و ادیان الهی و تبلیغ گروه‌ها و فرقه‌های ضاله

2.1.6   تبلیغ و استفاده از نمادهای ابتذال و ترویج فرهنگ منحط غرب

2.1.7.   نشر اکاذیب و شایعات و تشویش اذهان عمومی

2.1.8. استفاده از تصویر مستهجن یا مغایر با شئونات اخلاقی در تصویر پروفایل، همچنین درج عبارات غیراخلاقی در بخش درباره من، نام، نام کاربری و…

2.1.9. مسئولیت تمام محتوای منتشره در پولخند با مالک آن صفحه است. مالک صفحه کسی است که شماره موبایل و حساب بانکی مندرج در پروفایل به نام او باشد.

2.1.10. محتوای موجود در پولخند قابل انتشار در سایر شبکه های اجتماعی فضای مجازی(کانالها و گروه ها) به منظور کسب درآمد و یا افزایش بازدید از طریق تولید محتوا، تنها به شرط کسب اجازه از مالک محتوا ممکن است. در غیر اینصورت از ناحیه مالک محتوا، هرگونه کسب درآمد از محتوای دیگران قابل پیگیری و از نظر شرعی مشکل دارد.

2.1.11. کاربران باید اطلاعات درخواستی را به‌ طور صحیح و کامل اعلام نمایند. مسئولیت ثبت اطلاعات اشتباه بر عهده شخص کاربر است.

2.1.12. کاربران می بایست در حفظ و نگهداری نام کاربری و رمز عبور خود کوشا باشند و چنانچه آن را فراموش نمایند، می‌توانند با پشتیبانی سامانه تماس برقرار کرده و برای اخذ کلمه عبور جدید اقدام نمایند. هرگونه سو استفاده از نام کاربری و رمز عبور خود و دیگر کاربران ممنوع می باشد.

2.1.13. هر کاربر مالک محتوایی است که تولید می کند. به عبارتی دیگر، در پولخند کاربران حق استفاده از محتوای دیگران در صفحه خود را ندارند.

2.1.14. در صورت شکایت تحت عنوان کپی شدن و انتشار محتوا در صفحه کاربری، و اثبات این موضوع توسط پولخند، پولخند آن را حذف و به ازای تعداد بازدید از محتوا جریمه ای مالی برای شخص خاطی در نظر خواهد گرفت.

2.1.15. کاربر تولید کننده محتوا می پذیرد محتواهای غیرمجاز و به دور از فرهنگ و تمدن ایرانی را منتشر ننماید. در این صورت پولخند می تواند بدون اطلاع قبلی آن محتوا را حذف نماید و در صورت تکرار، حساب کاربر را برای همیشه مسدود نماید که در این حالت مبالغ موجود در حساب وی در امور خیریه هزینه خواهد شد.

2.1.15.  کاربر می پذیرد در محتواها و کامنت ها و… از کلمات رکیک و فحاشی و توهین به مذاهب و اشخاص و قومیت ها خودداری کند. در صورت گزارش محدودیت هایی برای کاربر لحاظ خواهد شد.

 

  1. قوانین مربوط به کیف پول و درآمد

3.1.  میزان کارمزد در ازای مشاهده هر تبلیغ طبق جدول پکیج ها می باشد که به کیف پول کاربر اضافه می شود.

3.2.  تنها در صورتی به حساب کاربر کارمزد تعلق می گیرد که او تبلیغ را مشاهده نماید.

3.3. مبالغ بدست آمده توسط کاربر، پس از رسیدن به حد نصاب مشخص، قابلیت درخواست تسویه حساب خواهد داشت.

3.4. درخواست های تسویه، در پایان هفته بررسی و در اول هفته به حساب مشخص شده توسط کاربر واریز خواهد شد.

3.5. در صورت مغایرت نام درج شده توسط کاربر با نام صاحب حساب، عمل واریز انجام نخواهد شد.

3.6. مسئولیت هرگونه انتقال وجه بین کاربران، برعهده انتقال دهنده است.

 

  1. رسیدگی به شکایات

4.1.  در صورت نقض هریک از قوانین فوق، واحد امنیت پولخند بطور مستقیم وارد و با متخلف برخورد خواهد کرد. محتواهایی که گزارش می شوند با توجه به نوع گزارش با آن رفتار خواهد شد و ملاک برای پولخند، قوانین فوق و مدارک گزارش دهنده یا شاکی است.

 

  1. اعمال قانون

5.1.  هرگونه تخلف از قوانین پولخند موجب محرومیت یا محدودیت یا جریمه خواهد بود. که متناسب با نوع تخلف اعمال می شود.

 

نکته 1 :

عضویت در شبکه اجتماعی پولخند کاملاً رایگان می باشد.

نکته 2 :

پولخند وابسته به هیچ نهاد و سازمان دولتی و حکومتی نیست و توسط جوانان عاشق این مرز و بوم، برای ایرانیان و همه کسانی که در این کره خاکی به مردم امید و انگیزه و لبخند هدیه می کنند ساخته شده است… .

 

 

logo-samandehi سازمان نظام صنفی رایانه ای