راهنمای ثبت سفارش پولخند

برای ثبت سفارش نمایش تبلیغ در شبکه اجتماعی پولخند نیاز به کار سخت و پیچیده ای ندارید فقط کافی است فرم ثبت سفارش را تکمیل و ارسال نمائید. اما نکاتی هستند که با دانستن آن بیشتر می توانید به کسب و کار خود و بهتر دیده شدن آن کمک کنید. ما در اینجا نکات لازم برای ثبت سفارش تبلیغ در پولخند را برای شما آورده ایم که با مطالعه آن ضمن اینکه روند توسعه کسب و کار خود را مدیریت خواهید کرد باعث رونق و افزایش درآمد خود نیز خواهید شد.

نکات لازم برای ثبت سفارش تبلیغ در پولخند

1- گستردگی کسب و کار خود را بدانید

آیا کسب و کار شما محدود به شهر یا استان یا برخی از استان هاست و یا اینکه محدودیتی ندارد؟ روند رشد کسب و کار شما چگونه است؟ پاسخ شما به این پرسش تا حد زیادی مسئله را برایتان روشن خواهد کرد. آگاهی از گستردگی کسب و کار برای تعیین موقعیت نمایش تبلیغ و تعیین تعداد نمایش تبلیغتان امری بسیار مهم است.

2- جامعه هدف خود را بشناسید

بهتر است بدانید محصول یا چیزی که قصد تبلیغ آن را دارید به چه قشری از جامعه مرتبط است. آیا مخصوص مردان است یا مخصوص زنان یا فرقی ندارد؟ آیا مشاغل خاصی نیاز است تبلیغ شما را ببینند؟ آیا شهر و استان خاصی لازم است تبلیغ شما را ببینند؟ با پاسخ دادن به این سوالات جامعه هدف شما مشخص و تبلیغات شما هوشمندانه در معرض دید قرار می گیرد که کمترین فایده آن هزینه کرد درست برای تبلیغ است.

3- بودجه تبلیغات را متناسب تعیین کنید

هم تبلیغات مهم است و هم بودجه ای که برای تبلیغات در نظر می گیرید. تبلیغات برای آگاهی دادن به مردم از وجود یک محصول یا خدمات است و بدون اینکه مردم از وجود محصول یا خدمات شما مطلع باشند امکان افزایش فروش نخواهد بود. بودجه مقدار رشد کسب و کار شما را مشخص می کند و بها ندادن به این امر مهم ضررهای جبران ناپذیری به همراه خواهد داشت.

کمترین تعرفه تبلیغات ویدئویی به پولخند اختصاص دارد و شما در شبکه اجتماعی پولخند مشخص می کنید تبلیغ شما چند بار و در کدام شهرها و استان ها و به کدام جنسیت ها نمایش داده شود. پولخند سعی دارد همه کسب و کارها، چه کوچک و چه بزرگ امکان تبلیغات گسترده داشته باشند. به همین دلیل برای حداقل بودجه ها نیز امکان تبلیغ وجود دارد. امکانات پولخند برای نمایش تبلیغ برای همه یکسان است و شرایط نمایش را شما انتخاب خواهید کرد و به ازای آن تعرفه افزایش نمی یابد.

4- تعداد نمایش تبلیغ را هوشمندانه درنظر بگیرید

بطور مثال شما صاحب یک کسب و کار متوسط هستید و قصد دارید تبلیغ خود را به تعداد 30 هزار بار در پولخند نمایش دهید. به ما اعلام می کنید که می خواهید در کل کشور نمایش داده شود. ما این کار را برای شما انجام می دهیم و مشکلی وجود ندارد. اما آیا 30 هزار بار برای کل کشور مناسب است؟ با این تعداد تبلیغ در کل کشور تبلیغ شما آنگونه که باید تاثیرگذار نخواهد بود زیرا نسبت 30 هزاربار نمایش تبلیغ به میلیون ها کاربر پولخند در کل کشور متناسب نیست و ماندگاری کمی خواهد داشت!

راه حل چیست؟

دو راه حل وجود دارد:

راه اول: تعداد نمایش تبلیغ خود را افزایش دهید تا نسبت به کل کشور معقول تر باشد و اثرگذاری بیشتری داشته باشد. در این حالت طبیعتا بودجه را نیز باید افزایش دهید

راه دوم: اگر محدودیت در بودجه دارید و نمی توانید راه اول را انتخاب کنید، بهتر است در یک تا سه استان تبلیغ خود را نمایش دهید زیرا نسبت تعداد نمایش تبلیغ به یک یا چند استان در این حالت معقول تر شده و اثرگذاری و ماندگاری بیشتری دارد. اگر بخواهیم این موضوع را ساده تر بیان کنیم باید به عرض برسانیم که بهتر است برای هر استان در کمترین حالت تعداد 10 هزار نمایش تبلیغ در نظر بگیرید. مثلا اگر 5 استان در نظر دارید بهتر و مفیدتر است که تعداد نمایش تبلیغ خود را 50 هزار بار درنظر بگیرید. با این حال تصمیم گیرنده نهایی شما هستید و پولخند تنها راهنمایی و مشاوره دهنده است.

5- برای موقعیت یا موقعیت های جغرافیایی برنامه منظم داشته باشید

زمانی که تبلیغات شما در حال نمایش است وضعیت کسب و کار خود را بسنجید و با مشاهده اثرگذاری دست از تبلیغ برندارید! تبلیغ را تا زمانی که سرعت رشد در موقعیت ای دلخواه کند نشده ادامه دهید. وقتی ملاحظه کردید در موقعیت های جغرافیایی انتخابی سرعت رشد به حد کافی رسیده و کند شده است بیانگر این است که موقعیت های جدید را اضافه کنید تا تبلیغتان در شهرها و استان های جدید نمایش داده شود.

 

تبلیغات ممنوعه

لازم به ذکر است که موارد زیر جزء موارد ممنوعه بوده و پولخند از پذیرش تبلیغ آن معذور است.

 1. خرید و فروش امتیاز وام بانکی،‌ ملک و زمین مسکونی و…
 2. سرمایه گذاری در طلا، بورس، ارز دیجیتال و…
 3. قانون جذب و شکرگزاری
 4. هواداری اشخاص و چهره‌ها
 5. محصولات آرایشی و بهداشتی شامل تصویر یا فیلم از چهره اشخاص
 6. محتوای جنسی و زناشویی یا ثبت تجربیات و خاطرات در این حوزه
 7. فروش لباس زیر و لوازم زناشویی
 8. عمل‌های جراحی زیبایی
 9. مدلینگ و حجاب استایل
 10.  محتوای پوچ و زرد
 11. فال‌گیری، بخت باز کردن و…
 12. افزایش قیمت دلار، خودرو و طلا
 13. موسیقی غیرمجاز
 14. ترویج هر رفتار یا موضوع مغایر با ارزش‌های اسلامی و شئونات اخلاقی
 15. ترویج فرهنگ و سبک زندگی غربی

 

تبلیغاتی که نیاز به مجوز دارند

موارد زیر برای انجام تبلیغات در پولخند نیاز به ارائه مجوز دارند.

 1. مراکز آموزشی و مشاوره ای
 2. تولید کنندگان محصولات غذایی و دارویی(دارای نشان سیب سلامت)
 3. سازمان‌ها و مؤسسات
 4. بورس، سیگنال‌دهی و فارکس
 5. کانال‌های خبری
 6. موسسات خیریه
 7. تورهای گردش‌گری
 8. خدمات پزشکی و طبی
 9. مشاوره حقوقی و وکالت
 10. اصناف مختلف
 11. فیلم و سریال

 

 

 
 
 
logo-samandehi سازمان نظام صنفی رایانه ای