10 روش برای شوخ بودن

در اپلیکیشن پولخند که طبیعتا مربوط به خنده و سرگرمی است، نیاز هر کاربری شوخ بودن اوست. ما در این مقاله 10 روش برای شوخ بودن را آورده ایم. با مطالعه این 10 روش میزان شوخ بودن خود را افزایش دهید و در فیلم های طنز و یا عکس های خنده دار و یا لطیفه هایی که میسازید و در پولخند به اشتراک می گذارید از آن بهره ببرید.

10 روش برای شوخ بودن

افراد شوخ طبع و شاد همیشه جو مثبت و بسیار شادی اطراف خود ایجاد می کنند، چه بهتر که ما هم روحیه شوخ طبع بودن و شادی را در خودمان زیاد کنیم. یک عنصر ضروری برای توسعه‌ی حس شوخ طبعی شما این است که یاد بگیرید خودتان را خیلی جدی نگیرید و به اشتباهات و افکار خود بخندید. هر چه‌قدر هم که دوست داشته باشیم خلاف این را باور کنیم،

باز هم هر از گاهی کارهای احمقانه انجام می‌دهیم. به جای این‌که بابت اشتباهات‌تان خجالت‌زده شوید آنها را با آغوش باز بپذیرید. هرچند برخی از رویدادها در زندگی به وضوح غم‌انگیز هستند و فرصتی برای خنده باقی نمی‌گذارند، اما اغلب آنها احساس عمیق غم و اندوه یا لذت در بر ندارند. آنها در محدوده‌ی خاکستری زندگی معمولی قرار می‌گیرند و به شما اجازه می‌دهند که خودتان خندیدن یا نخندیدن را انتخاب کنید. پس هر زمان که بخواهید می‌توانید خنده را انتخاب کنید.

در ادامه روشهایی برای افزایش شوخ طبعی و ۱۰ روش برای شوخ بودن که چگونه شوخ طبع باشیم آورده ایم:

۱. برای شوخ طبعی سعی کنید به خودتان بخندید

به گزارش نیک شو، لحظاتی که توی دردسر افتاده‌اید یا خیطی بالا آورده‌اید را برای بقیه تعریف کنید. بهترین راه برای این‌که خودتان را کم‌تر جدی بگیرید این است که در مورد زمانی صحبت کنید که خودتان را خیلی جدی گرفته بودید.

برای دانلود مستقیم اپلیکیشن پولخند اینجا را لمس کنید

۲.تلاش کنید به موقعیت‌های مختلف بخندید به جای این‌که افسوس بخورید

در وضعیت‌های بد به دنبال شوخی و خنده باشید و بیهودگی و پوچی زندگی را آشکار کنید. هنگامی که اتفاق بدی روی می‌دهد، سعی کنید راهی پیدا کنید برای این‌که آن اتفاق را تبدیل به یک داستان خنده‌دار کنید و سبب شوید که دیگران به خنده بیفتند.

۳.خودتان را با چیزهایی احاطه کنید که سبب شاد شدن‌تان می‌شوند

یک اسباب‌بازی روی میز یا در ماشین‌تان بگذارید. پوسترهای خنده‌دار روی دیوار دفتر کارتان بچسبانید. برای محافظ صفحه نمایش کامپیوتر تصویری را انتخاب کنید که باعث خنده‌ی شما می‌شود. عکس‌هایی از خودتان، خانواده‌تان یا دوستان‌تان قاب کنید که در آنها مشغول شوخی و خنده هستید.

۴.چیزهای خنده‌داری که رخ می‌دهند، را در یاد داشته باشید

اگر چیزی سرگرم‌کننده اتفاق می‌افتد یا جوک و داستان بامزه‌ای می‌شنوید و واقعا از آن خوش‌تان می‌آید، آن را بنویسید یا برای شخص دیگری تعریف کنید که یادتان بماند.

۵.وقت‌تان را برای آدم‌ها و موضوعات منفی نگذارید

سعی کنید از آدم‌های منفی‌نگر دوری کنید و برای تماشای اخبار، سرگرمی‌ها یا گفت‌وگوهایی که باعث ناراحتی شما می‌شوند، وقت نگذارید. بسیاری از چیزها در زندگی فراتر از کنترل شما هستند – به ویژه رفتار سایر آدم‌ها. هرچند ممکن است تصور کنید که تمام وزن جهان را روی شانه‌های خود دارید، اما در دراز مدت چنین چیزی غیر واقعی و ناسالم است.

۶.کودک درون خود را پیدا کنید

برای داشتن حس شوخ طبعی به کودکان توجه کنید و بکوشید آنها را تقلید کنید؛ آنها متخصص بازیگوشی هستند، به راحتی زندگی می‌کنند و با چیزهای عادی صدای خنده‌شان بلند می‌شود.

برای دانلود مستقیم اپلیکیشن پولخند اینجا را لمس کنید

۷. برای شوخ طبعی با استرس خود مقابله کنید

استرس می‌تواند یک مانع عمده برای طنز و خنده باشد، بنابراین مهم است که سطح استرس خود را تحت کنترل نگه دارید. یکی از روش‌های عالی برای از بین بردن استرس، استفاده از خاطره‌ی مورد علاقه‌تان است که همیشه باعث می‌شود لبخند بزنید – مثلا کاری که بچه‌های‌تان انجام دادند، یا موضوع خنده‌داری که دوست‌تان برای شما تعریف کرد.

۸.هیچ روزی را بدون خنده سپری نکنید

خنده را مانند برنامه‌ی ورزش یا صبحانه‌تان در نظر بگیرید و هر روز آگاهانه برای پیدا کردن چیزی که باعث می‌شود شما بخندید تلاش کنید. ۱۰ تا ۱۵ دقیقه را در روز کنار بگذارید و کاری انجام دهید که شما را سرگرم می‌کند. هر چه بیش‌تر برای خندیدن وقت بگذارید، خندیدن برای‌تان راحت‌تر خواهد شد.

۹. برای شوخ طبعی فرصت های خندیدن خلق کنید

با استفاده از روش های زیر فرصتهایی برای خندیدن خلق کنید.– یک فیلم، نمایش تلویزیونی خنده‌دار یا ویدیوی بامزه در ویدئو تماشا کنید.

– دوستان یا همکاران­تان را برای رفتن به یک باشگاه کمدی دعوت کنید.

– مطالب خنده‌دار بخوانید.

– دنبال آدم‌های بامزه باشید.

– یک جوک خوب یا یک داستان خنده‌دار برای بقیه تعریف کنید.

– بخش کتاب‌های طنز کتابفروشی‌تان را بررسی کنید.

– دوستان‌تان را برای گذراندن یک شب پر از شوخی و خنده به منزل دعوت کنید.

– با یک حیوان خانگی بازی کنید.

– به کلاس ” یوگای خنده” بروید.

– کمی با بچه‌ها وقت بگذرانید.

– یک کار احمقانه انجام بدهید.

– زمانی را برای فعالیت‌های سرگرم‌کننده (مانند بولینگ، گلف در زمین کوچک، کارائوکه) اختصاص بدهید.

۱۰. خنده‌ی مصنوعی را به زندگیتان اضافه کنید

اگر شما واقعا نتوانید “یک چیز خنده‌دار” را پیدا کنید، چه کار می‌کنید؟ باور کنید یا نه، خندیدن بدون تجربه‌ کردن یک رویداد خنده‌دار امکان‌پذیر است – و خنده‌ی مصنوعی می‌تواند به اندازه‌ی خنده‌ی واقعی برای شما مناسب باشد. این نوع خنده حتی می‌تواند سبب شود که تمرینات ورزشی سرگرم‌کننده‌تر و کارآمدتر شوند.

مطالعه‌ای که در دانشگاه ایالتی جورجیا صورت پذیرفت، نشان داد که گنجاندن خنده‌ی مصنوعی در یکک برنامه‌ی تمرینی، باعث بهبود سلامت روان بزرگسالان و همچنین استقامت هوازی آنها می‌شود. به علاوه، شنیدن صدای خنده‌ی دیگران، حتی بدون هیچ دلیل مشخصی، اغلب باعث خنده‌ی واقعی می‌شود.

برای اضافه کردن خنده‌ی مصنوعی به زندگی‌تان، به دنبال گروه‌های یوگای خنده یا گروه‌های خنده درمانی باشید. یا می‌توانید به سادگی با خندیدن به جوک‌های دیگران شروع کنید، حتی اگر از نظر شما اصلا خنده‌دار نباشند. این امر باعث می‌شود هم شما و هم آن شخص احساس خوبی داشته باشید، به هم نزدیک‌تر شوید، و کسی چه می‌داند، حتی ممکن است به یک خنده‌ی خودجوش منجر شود.

استفاده از طنز برای غلبه بر چالش‌ها و بالا بردن کیفیت زندگی‌تان

توانایی خندیدن، شیطنت کردن و لذت بردن با دیگران نه تنها باعث می‌شود زندگی لذت‌بخش‌تر باشد، بلکه به شما کمک می‌کند که مشکلات‌تان را حل کنید، با دیگران ارتباط برقرار کنید و خلاق‌تر باشید. افرادی که طنز و شوخی را وارد زندگی روزمره‌ی خود می‌کنند، متوجه می‌شوند که هم خودشان پرانرژی می‌شوند و هم روابط‌شان با سایر آدم‌ها تقویت می‌شود.

زندگی چالش‌هایی برای همه دارد که می‌توانند شما را آدم بهتری کنند یا تبدیل به بازیچه‌ای برای شما شوند. هنگامی که شما خودتان تبدیل به “مشکل می‌شوید” و خودتان را خیلی جدی می‌گیرید، ممکن است دشوار باشد که خارج از موضوع پیش آمده فکر کنید و راه‌حل‌های جدیدی پیدا کنید. اما هنگامی که مشکل را بازی بدهید، اغلب می‌توانید آن را به یک فرصت برای یادگیری خلاقانه تبدیل کنید.

به نظر می‌رسد که بازی کردن با مشکلات به طور طبیعی در کودکان وجود دارد. هنگامی که آنها گیج می‌شوند یا می‌ترسند، مشکلات خود را به یک بازی تبدیل می‌کنند. این کار به آنها حس کنترل و فرصتی برای آزمایش کردن راه‌حل‌های جدید می‌دهد. تعامل با دیگران به شیوه‌های بازی‌گوشانه به شما کمک می‌کند تا این توانایی خلاقانه را حفظ کنید.

در اینجا دو نمونه از آدم‌هایی که مشکلات روزمره‌ی خود را از طریق بازی و خنده برطرف کردند، ‌می‌بینید:

* رُوی، یک تاجر نیمه بازنشسته، بسیار هیجان‌زده و خوشحال بود از این‌که در نهایت زمانی برای اختصاص دادن به ورزش گلف پیدا کرده‌است. اما هر چه بیش‌تر بازی می‌کرد، کم‌تر لذت می‌برد. اگر چه بازی او به طرز چشمگیری بهبود یافته بود، او در اثر هر اشتباهی که می‌کرد، به شدت عصبانی می‌شد.

روی عاقلانه متوجه شد که دوستان او در زمین گلف روی نگرش او تاثیر گذاشته‌اند، بنابراین او از بازی کردن با کسانی که بازی را خیلی جدی گرفته بودند دست برداشت. هنگامی که روی با دوستانی مشغول بازی شد که بیش‌تر روی سرگرم شدن تمرکز داشتند، تا امتیازی که به‌دست می‌آوردند، کم‌تر به خودش خرده می‌گرفت.

برای دانلود مستقیم اپلیکیشن پولخند اینجا را لمس کنید

حالا گلف همان‌قدر که روی دوست داشت، ‌خوشایند و لذت‌بخش بود. او بدون این‌که تلاش‌اش را بیش‌تر کند بهتر امتیاز می‌‌گرفت. و نگرش بهتری به خاطر همراهان خود و بازی گلف به‌دست آورد که در بخش‌های دیگر زندگی او نیز گسترش یافت.

* جین در خانه کارت پستال طراحی می‌کرد، کاری که عاشقش بود، اما اکنون احساس می‌کرد این کار برایش روزمره و عادی شده‌است. دو دختر کوچولو که عاشق نقاشی و رنگ‌آمیزی بودند، در خانه‌ی کناری خانه‌ی جین زندگی می‌کردند. در نهایت، جین دختران را دعوت کرد تا با تمام لوازم هنری که در اختیار داشت، بازی کنند.

در ابتدا، او فقط تماشا کرد، اما پس از گذتی مدتی به آنها پیوست. خنده، رنگ‌آمیزی، و بازی با این دخترهای کوچولو زندگی جین را تغییر داد. بازی کردن با آنها نه فقط تنهایی و خستگی او را پایان داد، بلکه موجب تقویت قوه‌ی تخیل او شد و به شکوفایی آثار هنری او کمک کرد. بهترین قسمت تمام اتفاقات خوبی که رخ داد، ‌این بود که شیطنت و بازیگوشی را در رابطه‌ی او با شوهرش دوباره برقرار کرد.

همان‌طور که خنده، طنز و بازی تبدیل به یک بخش مجزا از زندگی شما می‌شود، خلاقیت شما نیز شکوفا خواهد شد و فرصت‌های جدید برای خنده با دوستان، همکاران، آشنایان و عزیزان‌تان به طور روزانه برای شما پیش خواهد آمد. خنده شما را به جایگاه بالاتری می‌رساند که در آن می‌توانید جهان را از دیدگاهی آرام‌تر، مثبت‌تر و شادتر مشاهده کنید!

و حالا وقت آن است که با نصب اپلیکیشن پولخند، خود را محک بزنید تا ببینید این  10 روش برای شخ بودن را فرا گرفته اید یا نه 🙂

منابع: https://niksho.com/

 

دیدگاهتان را بنویسید

logo-samandehi سازمان نظام صنفی رایانه ای